2015 m. vasario 28 d., šeštadienis

2015 m. vasario 25 d., trečiadienis

"Tarpukario Lietuvos reklama" jau ir VDK bibliotekoje


"Reklama veikia mūsų vaizduotę ir priverčia geisti reklamuojamos prekės, dažnai mus erzina, o dalis reklaminių žinučių lieka nepastebėtos. Visa tai vyksta taip seniai, kad mes jau pamiršome, kada prasidėjo. Daugelis mūsų nėra susipažinę su lietuviškos reklamos ištakomis. Tad ši knyga/albumas – popierinė laiko mašina nuveš Jus atgal į amerikoniškumu dvelkiantį tarpukarį, kai Lietuvą pasiekė vakarietiški prekės ženklai, o kartu su jais atkeliavo ir vakarietiška reklamos kultūra" - teigiama knygos aprašyme. 

Leidinį rasite VDK bibliotekos naujienų lentynoje. 

2015 m. vasario 24 d., antradienis

2015 m. vasario 19 d., ketvirtadienis

Primename apie naudingų informacijos šaltinių nuorodas VDK bibliotekos tinklaraštyje

Įsibėgėjus pavasario semestrui, primename apie naudingų informacijos šaltinių nuorodas VDK bibliotekos tinklaraštyje, kurie gali būti labai naudingi rašantiems baigiamuosius darbus:

Duomenų bazių ir kitų naudingų šaltinių nuorodos VDK Bibliotekos tinklaraštyje:
  1. Atviros prieigos duomenų bazės ir skaitmeninės bibliotekos
  2. Čikagos istorijos muziejaus Kostiumo ir tekstilės skaitmeninė biblioteka
  3. Voguepedia;
  4. Medinė architektūra Lietuvoje
  5. Design Directory
  6. Academic Earth ir interaktyvios online paskaitos
  7. MRU elektroninių knygų portalas
  8. EBSCO Publishing duomenų bazė
  9. Oxford Art Online duomenų bazė
  10. Naudingi atviros prieigos informacijos šaltiniai Mados dizaino studijų programos studentams;
  11. Prenumeruojamas duomenų bazes ir kitus informacijos šaltinius;
  12. Street art and graffiti: Resources for online study;
  13. Fotografija: naudingi informacijos šaltiniai;
  14. Audiovizualinių medijų teminų žodynas.
O taip pat, primename ir patarimus, padedančius atskirti patikimus informacijos šaltinius internete ČIA ir ČIA. Taip pat skaitykite "Kaip naudotis Lietuvos virtualia biblioteka bei VDK bibliotekos elektroniniu katalogu".


P.S. Prenumeruojamomis duomenų bazėmis galite naudotis per visus Kolegijos stacionarius kompiuterius ir per savo asmeninius kompiuterius Kolegijos patalpose. Norint duomenų bazėmis naudotis iš namų ar kitos vietos yra reikalingi prisijungimo vardai ir/ar kodai. Unikalūs vartotojų prisijungimo vardai ir/ar kodai suteikiami el. paštu biblioteka@dizainokolegija.lt,
 pateikus savo vardą, pavardę, studijų programą, kursą ir grupę. 

P.P.S. Norėdami gauti papildomos informacijos kaip naudotis kiekviena duomenų baze, laiške parašykite apie tai :)

Fotofestivalis ir fotokonkursas "Snap'15"


jau laukia visų fotografijos profesionalų ir mėgėjų!

2015 m. kovo 15 d. (sekmadienį) 
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centre
(Laisvės pr. 5, Vilnius)

Fotofestivalio metu: nacionalinis fotokonkursas, paskaitos, seminarai, expo paroda, portfolio vertinimas, šou dalis ir kiti renginiai!

Daugiau apie fotofestivalį: http://snap.lt/fotofestivalis 

2015 m. vasario 18 d., trečiadienis

VDK bibliotekos draugai "Ir Knygos" Vilniaus Knygų mugėje!

Hei, ar pamenate kas tiekia knygas Vilniaus dizaino kolegijos bibliotekoje vykstančioms parodoms? 
Ar norėtumėte patys pirmieji išvysti geriausius ir naujausius menų srities leidinius?
Ir dar gauti nuolaidą jų įsigijimui? 

Vilniaus dizaino kolegijos bibliotekos draugai "Ir Knygos" kolegijos dėstytojams ir studentams Vilniaus Knygų mugės metu siūlo ne tik susipažinti su naujausiais ir geriausiais menų srities leidiniais bet ir gauti 10% nuolaidą jų įsigijimui!

Paskubėkite ir būkite pirmieji - "Ir Knygų" stendas Nr. 3.24!

VDK Grafinių komunikacijų dizaino II kurso studento Povilo ir jo tėčio paroda NOMADAS

Vasario 17 d., 18 val., galerijoje (AV17) (Aušros Vartų g. 17) atidaroma menininkų Vitalio ir Povilo Čepkauskų paroda „Nomadas”. Ši paroda tai pirmasis lietuvio skulptoriaus, drabužių dizainerio bei juvelyro Vitalio Čepkausko ir jo sūnaus Povilo kūrybinis susivienijimas. 

„Nomadas” – asmeniška dueto paroda, kurią įkvėpė menininkus aplankantys filosofiniai apmąstymai bei surinktos įvairios gyvenimo patirtys. Norai, viltys, ilgesys, pasimetimas, klajonės ir kalbėjimas be metaforų sudėti asambliažuose, kuriuos patys autoriai pavadino „troškimais”. Parodoje pristatomuose kūriniuose apmąstoma žmogaus nomado figūra, atspindėta dvasinio klajoklio, menininko, neturinčio pastovių namų, kasdienių, įprastų maršrutų būsena. Asambliažuose menininkai klajoja po prasmių pasaulį, susikuria savo aplinką, kuri vienu metu yra įtikinamai tikra, į ją galime įžengti, paliesti, patirti, ir kartu dirbtina, neapčiuopiama. Kaip teigia patys autoriai: „Parodoje atitrūkstame nuo įprastos kūrybos, atsisakome akademijų estetikos ir meninio supratimo diktavimo. Tai ką matome yra tikra ir netikra vienu metu. Ši ekspozicija tai filosofinė idėja įgavusi apčiuopiamą kūną”.

Vitalis Čepkauskas yra juvelyras, skulptorius ir drabužių dizaineris. Šio autoriaus darbų išskirtinis bruožas – aukštojo ir populiariojo meno estetikos derinimas. Kūriniuose ryški poparto, žaismingo ir ironiško dada meniniai elementai, derinamos įvairios medžiagos (medis, oda, metalas, stiklas bei panaudoti, „rasti” daiktai, virtę skulptūros objektais). Menininkas parodose dalyvauja nuo 1991 m., personalines parodas rengia Lietuvoje bei užsienyje. Vitalis Čepkauskas galerijoje (AV17) parodą rengia antrąjį kartą.

Povilas Čepkauskas yra grafinis dizaineris ir tatuiruočių kūrėjas, save išbandantis ir kituose menuose, kaip fotografija bei muzika. Kūrybai idėjų menininkas ieško derindamas skirtingų meno sričių kalbas bei gilindamasis į jų kuriamas prasmes, įkvėpimo semiasi filosofijoje, psichoanalizėje bei medijų mene.

Paroda (AV17) galerijoje veiks vasario 17 – kovo 10 dienomis.

2015 m. vasario 13 d., penktadienis

Nauji leidiniai VDK bibliotekoje

Šią savaitę Vilniaus dizaino kolegijoje viešėjusi ir vedusi užsiėmimus Els Dragt iš Fontys Academy for Creative Industries, Fontys University of Applied Sciences, Tilburg (Olandija) lankėsi VDK bibliotekoje ir bibliotekos lankytojams padovanojo savo leidinį. Nuoširdžiai dėkojame autorei!

Always Be Yourself. Unless You Can Be a Unicorn.

Then Always Be a Unicorn. Pernille Kok-Jensen and Els Dragt, 2014. 

Taip pat bibliotekoje galite susipažinti su dar vienu A. Leibovitz fotografijų albumu:

Women. Annie Leibovitz, Susan Sontag, 1999. 

VDK bibliotekos naujienos: periodiniai leidiniai

VDK bibliotekoje rasite naujų periodinių leidinių numerius:

Textile view. Issue 109
View 2. Issue 18
Style guide. Issue 2015.02-03
Burda 2/2015
Atelie 2/2015

Bookboon leidykla dalinasi elektronine knyga "Towards Excellence…How to Study: A Guide book for Students:

Bookboon yra leidykla, kuri dalinasi su skaitytojais nemokamomis e-knygomis internete. Šių knygų autoriai yra įvairių sričių profesionalai. Šiandien siūlome leidyklos naujieną „Towards Excellence. How to Study?“

Ši daugelio metų patirtį turinčio dėstytojo knyga gali būti įdomi ir naudinga studentams. Autorius supažindina su savo įžvalgomis kaip studijuoti aukštojoje mokykloje, kas turėtų tapti kiekvieno studento prioritetais bei kaip iš esmės pasikeičia mokymasis aukštojoje mokykloje lyginant jį su mokymusi vidurinėje mokykloje.

Elektroninę knygą "Towards Excellence…How to Study: A Guide book for Students"

2015 m. vasario 12 d., ketvirtadienis

Matthew Shannono parodos „barikada dviem savaitėms“ atidarymas šį šeštadienį

Parodos atidarymas vasario 14 d., šeštadienį, 15 val. ŠMC rūsio salėje


Susipažinti su Matthew Shannono „barikada dviem savaitėms“ geriausia įsivaizduojant kelionę Londono metro, kai žinai, į kur ir kaip greitai važiuoji, tačiau esi praradęs erdvinę orientaciją ir nejauti atstumų. Pasaulis, kuriame esi, nebeturi tūrio. Vietoje erdvės metro yra tik sienos, kryptys ir intensyvių susikirtimų taškai: posūkiai, šuoliai ir staigūs padėties pokyčiai.

„barikados dviem savaitėms“ trajektorijas nulėmė matematiniai, ekonominiai, cheminiai, istoriniai ir sutarčių faktoriai. Įvairių medijų darbai parodoje sukuria spontaniškų, iracionalių ir katastrofiškų formų peizažą – formų, atsiradusių iš rastų ar įsigytų ir paties menininko sukurtų objektų.

Parodoje pristatoma daug naujų darbų, tarp kurių – filmas apie nebaigtą Lietuvos nacionalinį stadioną, automobilių avarijos fragmentas, per 30-90 milijonų metų senumo gintarinį lęšį nufilmuota saulė ir netyčia nufotografuotų kadrų iš NASA kolekcija. Parodos lankytojus pasitinka komiškas Alexo Bailey tekstas. 

Parodos treileriai:



Apie menininką:

Matthew Shannon kuria skulptūras ir videofilmus. Anksčiau jo darbų pristatymai buvo surengti „Objectif Exhibitions“ Antverpene, „Stedelijk Museum Bureau“ Amsterdame, „Kadist Foundation“ Paryžiuje ir Australijos šiuolaikinio meno centre Melburne. 



Šiuolaikinio meno centras
Vokiečių 2, LT-01130, Vilnius
Tel: 8 5 2608960, fax: 8 5 2623954
el. paštas: info@cac.lt // www.cac.lt

Virginijus Kinčinaitis „Fotoregos pratimai“

2015 m. vasario 13 d. (penktadienį) 17.00 val. maloniai kviečiame į menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio knygos „Fotoregos pratimai“ pristatymą ir susitikimą su autoriumi „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius).

Knygos pristatyme taip pat dalyvaus: Algimantas Aleksandravičius, Jurijus Dobriakovas, Agnė Narušytė, Gytis Skudžinskas, Stanislovas Žvirgždas. 

*******

Subjektyvus laikas jau negrįžtamai supainiotas su fotografiniu laiku, privati atmintis užleidžia vietą kolektyvinei fotografinių vaizdų atminčiai. Palaipsniui vaizdai išstumia mūsų gyvenimus. Siekiant šių procesų ir sąveikų aiškumo, tenka nuolat grįžti į talpius, neišsemiamus šeimyninių, meninių, socialinių, politinių fotografijų archyvus. Tenka veltis į atsinaujinančias šių vaizdų kovas, brėžti jų ateities scenarijus. Tai nesibaigiantys fotoregos pratimai, kuriais prasideda nauja diena. Vieni iš mūsų rašo detektyvinę fotografinio vaizdo istoriją, kiti prie krūtinės glaudžia fotoaparatą, kažkas rūšiuoja nebesuvaldomą savo asmenukių kolekciją,dar kitas smulkiai plėšo senas savo jaunystės fotografijas. 

Virginijus Kinčinaitis

2015 m. vasario 10 d., antradienis

Pristatytas leidinys „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“

Sausio 6 d. Krašto apsaugos ministerijoje pristatytas leidinys „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“. Plačiajai visuomenei skirtą leidinį pristatė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir atsakingasis redaktorius, Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos ir planavimo departamento direktoriaus pavaduotojas dr. Karolis Aleksa. 

Pasak krašto apsaugos ministro Juozo Oleko, leidinys parengtas atsižvelgiant į naujas saugumo realijas ir su tuo susijusį ypatingą visuomenės dėmesį šalies saugumo ir gynybos klausimams. Ministras taip pat pabrėžė, kad leidinyje pateikiama informacija ir patarimai yra vertingi kovojant su priešu, taikančiu vadinamojo hibridinio karo metodus. 

Beveik 100 psl. leidinyje, kurį parengė Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos specialistai, pateikiama informacija apie valstybės veiksmus reaguojant į nelaimes, pavojus ir grėsmes taikos ir karo metu. Taip pat pateikiama būtiniausia informacija apie tai, ką reikia daryti patiems piliečiams, norint apsisaugoti nuo nelaimių ir prisidėti prie šalies gynybos. 

Leidinyje daug dėmesio skiriama konkretiems, praktiniams patarimams kaip elgtis nelaimių metu, pasirodžius priešiškiems kariams ar prasidėjus karui: pavyzdžiui, kokius daiktus pasiimti evakuojantis, kaip elgtis įvykus sprogimui, kaip elgtis patekus po nuolaužomis, ką daryti jei nepavyko evakuotis iš miesto, kuriame priešiški kariai ir kt. 

Parengta ir elektroninė leidinio versija:

2015 m. vasario 8 d., sekmadienis

Jan Grarup paroda "KARO IR BADO GNIAUŽTUOSE"


JAN GRARUP: http://jangrarup.photoshelter.com/

Paroda: "KARO IR BADO GNIAUŽTUOSE"
Prospekto galerija, Gedimino pr. 43, Vilnius

Atidarymas 2015 m. vasario 10 d. 17:30 val.
Paroda eksponuojama 2015 m. vasario 10 d. – kovo 7 d.
Danijos ambasada Lietuvoje
Danijos kultūros institutas

Lietuvos fotomenininkų sąjunga

2015 m. vasario 5 d., ketvirtadienis

Primename apie prenumeruojamas duomenų bazes ir kitus informacijos šaltinius

Prenumeruojamos duomenų bazės

Šiomis duomenų bazėmis galite naudotis per visus kolegijos stacionarius kompiuterius ir per savo asmeninius kompiuterius kolegijos patalpose. Norint duomenų bazėmis naudotis iš namų ar kitos vietos yra reikalingi prisijungimo vardai ir/ar kodai. Unikalūs vartotojų prisijungimo vardai ir/ar kodai suteikiami el. paštu biblioteka@dizainokolegija.lt pateikus savo vardą, pavardę, studijų programą, kursą ir grupę. 

Credo Online Reference Service - pateikiama informacija meno, medicinos, psichologijos, socialinių mokslų, geografijos, teisės, muzikos, religijos, verslo, istorijos, literatūros, filosofijos, technologijų ir kitomis temomis. Šioje duomenų bazėje sukaupta per 3 mln. viso teksto įrašų iš daugiau nei 600 žinynų, žodynų, enciklopedijų. Čia galima rasti su ieškoma tema ar asmeniu susijusių straipsnių, apibrėžimų, vaizdų, vaizdo ir garso medžiagos, naujienų, taip pat – nuorodų į įvairius interneto šaltinius. Reikalingų straipsnių galite ieškoti naudodamiesi paprastąja ir išplėstine paieška. Veikia vaizdų, taip pat leidinių pagal temas ir rūšis paieška.
Jungimasis - duomenų baze galite naudotis iš kolegijos kompiuterių, asmeninių kompiuterių kolegijos patalpose.

Emerald Management eJournals Collection - duomenų bazėje pateikiami viso teksto moksliniai žurnalai verslo, vadybos, marketingo, informacijos ir komunikacijos mokslų ir kitomis temomis.
Jungimasis - duomenų baze galite naudotis iš kolegijos kompiuterių, asmeninių kompiuterių kolegijos patalpose.

Taylor & Francis Online - duomenų bazėje pateikiami viso teksto moksliniai žurnalai humanitarinių, socialinių, fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų klausimais.
Jungimasis - duomenų baze galite naudotis iš kolegijos kompiuterių, asmeninių kompiuterių kolegijos patalpose.

EBSCO Publishing – pasaulyje labiausisi vertinama, visapusiška ir daugiadisciplinė duomenų bazių platforma. Ji apima antropologijos, astronomijos, biologijos, chemijos, geogrfijos, teisės, matematikos, psichologijos, religijos, teologijos, zoologijos ir kitas mokslų sritis. Academic Search Complete pateikia autoritetingus mokslinius leidinius, tarp jų – “Journal of Education”, “Journal of Social History”, “International Review of Sociology”, “British Journal of Psychology”, “Science” ir daugelį kitų. Duomenų bazėje informacija indeksuota, joje pateikiami viso teksto straipsniai iš daugiau kaip 11 600 žurnalų ir rodyklės bei santraukos iš daugiau kaip 11 000 žurnalų.
Jungimasis - duomenų baze galite naudotis iš kolegijos kompiuterių, asmeninių kompiuterių kolegijos patalpose arba iš namų gavus prisijungimo kodą.
SVARBU! Duomenų bazėse esanti informacija negali būti naudojama komercinėms reikmėms. Tik asmeninėms mokslo reikmėms reikalingi duomenys nedideliais kiekiais gali būti perrašomi į savo asmeninius kompiuterius ar kitas elektronines informacijos saugojimo laikmenas. Prisijungimo prie elektroninių išteklių duomenys negali būti platinami ar perduodami tretiesiems asmenims.

Informacijos paieška internete

  • Ieškodami informacijos, atkreipkite dėmesį į adresyno atsakomybės duomenis ir kaip dažnai nuorodų kolekcija atnaujinama.
  • Vertingi teminiai adresynai pateikiami tarptautinių organizacijų, atskirų įstaigų (pvz., bibliotekų, akademinių institucijų, muziejų ir t.t.) svetainėse.
  • Internete yra daug skirtingų tipų ir formatų meno informacijos šaltinių:
    - skaitmeninių dokumentų bazės;
    - virtualios parodos;
    - garso įrašų, vaizdų ir t.t.
Elektroninis Europos žodynas (Tezauras)
Tai kontroliuojamas žodynas, nurodantis prasminius žodžių ryšius. Tezaurai svarbiausi paieškos (navigacijos elektroninėse duomenų bazėse) įrankiais ir yra nepakeičiami, norint tiksliai įvardyti paieškos tikslą ir greitai surasti ieškomus duomenis.
Formuojant užklausą, siūlome naudotis šiais tezaurais:

Laisvos prieigos duomenų bazės

Šiomis duomenų bazėmis galite naudotis iš bet kurio kompiuterio.
Dailės informacijos paieška internete
  • E.paveldas – per 3 mln. skaitmeninių originalių rankraščių, laikraščių, senų knygų, metrikų, metraščių, kitų didelę istorinę vertę turinčių dokumentų
  • Europeana – pateikia milijonus skaitmeninių dokumentų iš įvairių Europos bibliotekų, archyvų bei muziejų fondų
  • The European Library – Europos šalių nacionalinių bibliotekų portalas. Paieška nacionalinių bibliotekų kataloguose, visateksčiuose ištekliuose, natų, vaizdų, rankraščių kolekcijose
  • Library of Congress Digital Collections – Kongreso bibliotekoje saugomų dokumentų, fotografijų skaitmeniniai archyvai. Dailės, šokio, teatro, muzikos, folkloro informacijos, fotografijų paieška teminėse kolekcijose, pvz., American History & Culture, Performing Arts, Prints and Photographs
  • Lituanistika – šios duomenų bazės objektas yra humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis. Duomenų bazėje sukaupta per 35 tūkstančius kokybės kriterijus atitinkančių mokslo straipsnių, pranešimų, monografijų, šaltinių publikacijų, per 386 tūkstančių cituojamų knygų ir straipsnių, per 21 tūkstantį publikacijų tekstų, santraukos ir reikšminiai žodžiai lietuvių ir anglų kalbomis.
Duomenų bazės:
Muziejų portalai, adresų katalogai:
Meno galerijos:
Dizaino informacijos paieška internete
  • Design Directory http://www.dexigner.com/directory – įvairiausių dizaino sričių šaltiniai (apie mados, leidybos, interjero, aplinkos, interneto dizainą ir kt.); dizaino tinklaraščių, renginių, muziejų nuorodų sąrašai
  • Core 77 Design Directory http://www.designdirectory.com pateikia nuorodas į skirtingų dizaino rūšių išteklius
  • International Council of Graphic Design Associations http://www.icograda.org – grafikos dizaino šaltiniai
  • International Council of Societies of Industrial Design (ICSID) http://www.icsid.org/ – pramoninio dizaino nuorodos
  • The Costume Page http://www.costumepage.org – rūbų dizaino, kostiumo istorijos nuorodų kolekcija
Fotografijos ir medijų paieška internete
Architektūros informacijos paieška internete
Kiti interneto šaltiniai meno tema
Informacijos apie įvairių meno sričių naujienas, konferencijas, renginius, festivalius, apdovanojimus, naujienų ir diskusijų grupes galite rasti šiose svetainėse:
Jei naudojantis duomenų bazėmis Jums iškiltų kokių klausimų rašykite el. paštu:biblioteka@dizainokolegija.lt