2015 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis

Konferencija „Gyvūno samprata filosofijos ir šiuolaikinio meno kontekste“

© Konferencija „Gyvūno samprata filosofijos ir šiuolaikinio meno kontekste“, ŠMC, 2015

Spalio 2 d., penktadienį, 12–18 val. ŠMC skaitykloje

Lietuvos kultūros tyrimų instituto, Lietuvos filosofų draugijos ir Šiuolaikinio meno centro
organizuojama konferencija GYVŪNO SAMPRATA FILOSOFIJOS IR ŠIUOLAIKINIO MENO KONTEKSTE

Konferencijoje bus siekiama persvarstyti žmogaus ir gyvūno perskyrą aptariant ją klasikinės filosofijos ir šiuolaikinės kritinės teorijos kontekste. Klasikinėje filosofijoje, pradedant Aristoteliu ir baigiant Heideggeriu, buvo siekiama įtvirtinti gyvybės formų hierarchiją bei aiškiai apibrėžti žmogaus ir gyvūno skirtumą. Tačiau kitų mokslų atradimai, pavyzdžiui, paradigminiai pokyčiai biologijoje (J. von Uexküll), supratimas, jog gyvūnas yra ne mechanizmas, bet save organizuojanti sistema, taip pat evoliucionizmo įsigalėjimas skatino filosofus naujai persvarstyti šį skirtumą. XX a. totalitarinių režimų patirtis bei vis naujos politinio gyvūno” apraiškos pamažu leido kvestionuoti klasikinį humanistinį subjektą. Vis stiprėjantys feminizmo, postkolonializmo, aplinkos apsaugos bei gyvūnų teisių judėjimai kvestionuoja šią perskyrą su nauja jėga. Derrida, Deleuze’as, Agambenas, Esposito ir kiti šiuolaikiniai filosofai siekia peržengti to, kas žmogiška ir nežmogiška, organiška ir neorganiška, ribas. Šiuolaikinė kritinė teorija kvestionuoja antropocentrizmo savaime suprantamumą bei kviečia kritiškai permąstyti pačius humanitarinių mokslų pagrindus.


PROGRAMA:

12.00-12.45 Naglis Kardelis. Antikinė gyvūno samprata: Platonas ir Aristotelis
12.45-13.15 Laurynas Adomaitis. Animalistinė Leibnizo interpretacija – epistemologinis žmogiškumo kriterijus
13.15-14.00 Mintautas Gutauskas. Dviprasmis M. Heideggerio diskursas apie gyvūną
14.00-14.30 Ruslanas Baranovas. Gyvūnas po Heideggerio: nuo différance prie Malabou dialektikos

14.30-15.00 Kavos pertrauka

15.00-15.45 Lina Valantiejūtė. Žmogaus ir gyvūno klausimas šiuolaikinėje G. Agambeno filosofijoje: kalbos negatyvumo ištakos
15.45-16.30 Kasparas Pocius. Jakobo von Uexküllio vitalistinis materializmas: gyvūnas ir jo afektai
16.30-17.15 Audronė Žukauskaitė. Gyvūno klausimas posthumanistinėje perspektyvoje
17.15-18.00 Diskusija.

2015 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis

VDK Bibliotekos elektroninis katalogas

Kviečiame susipažinti su VDK Bibliotekos elektroniniu katalogu, kuris yra prieinamas, adresu aleph.library.lt  

Informaciją ir patarimus kaip ieškoti leidinių VDK Bibliotekos el. kataloge rasite šioje prezentacijoje: https://prezi.com/l3yagcnoms67/vdk-bibliotekos-elektroninis-katalogas/# 

P.S. Naudodamiesi šiuo katalogu ne tik galėsite pasitikrinti, ar VDK Bibliotekoje yra ieškamas leidinys, bet ir surasti panašaus pobūdžio turimus leidinius, o taip pat nusikopijuoti leidinio bibliografinį aprašą, kuris yra reikalingas sudarant naudotos literatūros šaltinių sąrašus

Sooo, check this out :)



Visais VDK Bibliotekos klausimais konsultuoja Bibliotekininkė. Galite skambint ar rašyt, bet kviečiame užsukti, juk sakoma - geriau kartą pamatyti, nei tūkstantį išgirsti ;)

2015 m. rugsėjo 23 d., trečiadienis

Paroda: ALEKSANDRAS OSTAŠENKOVAS. BŪSENOS


Rugsėjo 22 d., antradienį, 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19) atidaroma šiauliečio fotografo Aleksandro Ostašenkovo personalinė paroda „Būsenos”.

Aleksandras Ostašenkovas (g. 1951) parodose dalyvauja nuo 1973 m. Surengė per 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, daugiau kaip 100 nacionalinių ir tarptautinių parodų dalyvis, pelnęs per 50 apdovanojimų. Prieš kelis metus apdovanuotas Lietuvos Respublikos vyriausybės kultūros ir meno premija. Jo pastarąjį dešitmetį kuriamas diptikų „Būsenos“ ciklas –  metaforiškos gyvenimo fragmentų jungtys, poetški ir santūrūs kasdienybės stebėjimai, asociatyvūs  praslenkančio laiko pasakojimai.

© Aleksandras Ostašenkovas

© Aleksandras Ostašenkovas

A. Ostašenkovas apie šiuos darbus sako „Būties tyloje, provokuojant išgyvenimus,  prisiminimus, nuojautas... , atsiveria jautrus pasaulio suvokimas, interpretacijų ir asmeninių patirčių dienoraštis. Ten, minties užribyje, budistinėje sielos ramybėje, nutolus nuo aistrų ir materialumo, vienatvės tyloje, apmąstymų ir išgyvenimų  teritorijoje,  ― mano gyvenimo būdo dvasinė erdvė. Stebint save ir pasaulį, suvokiant trapų laikinumą nenutrūkstamoje Laiko grandinėje šalia nuolatinių išnykimų ir praradimų, jaučiant kaip „teka“ laikas per atminties erdves, kūrybos objektu tampa sunkiai įvardijamos būsenos, ateinančios iš jau patirtų ir išgyventų sielos gelmių.

Fotografijose ― intymus pasaulis, kuriame pinasi ir sluoksniuojasi asmeninės ir bendražmogiškos sąvokos, o metaforos objektas ― jausmai. Tai subjektyvūs išgyvenimai, menininko patirtys, savotiška meditacijos forma fotografuojamoje ir ižgyvenomoje  aplinkoje. Tai pokalbis su savimi sukauptos patirties, gyvenimo ir atminties akivaizdoje.

© Aleksandras Ostašenkovas

Dabar svarbu matyti ir jausti tai, ko anksčiau nematei ir nejausdavai, kitaip išgyventi susikaupusią patirtį, prisiminimus, būsenas, vertinti gyvenimą unikalioje atminties ir patirties formoje, susikaupti meditatyvioje būsenoje, prisiminti save ir kitus, vertinti ir stebėtis būties akimirką, palydėti išeinantį laiką... Tyloje gimsta ir miršta mintis...“

Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1976, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys  nuo 1982. Nuo 1999 Tarptautinės žurnalistų sąjungos narys. 1999 suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardas, 2004, 2008, 2014  apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno premija. 2004 – 2005, 2014 paskirta Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos valstybinė stipendija, 2005 suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas. 2009 už surengtas parodas Lietuvoje ir užsienyje, profesinį meistriškumą ir kūrybiškumą populiarinant Lietuvos fotografijos meno tradicijas, apdovanotas Šiaulių apskrities viršininko Garbės ženklu „Už nuopelnus Šiaulių apskričiai“. 2013 „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui“ apdovanotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Svarbiausi darbai: fotografijų ciklai „Prisiminimai“ (1969–2002); „Kapinės, kuriose dažnai lankausi“ (1969 –); „Portretai“ (1973 –); „Šiaulių dramos teatras. Aktoriai ir spektakliai“ (1976–1989); „Prie jūros“ (1977–1988); „Tas mažas didelis pasaulis“ (1994); „Izraelis. Kelionės užrašai“ (1997); „Kitas krantas“ (1976–2004); „Mano miestas“ (2000–); „Mirties sodas“ (2002–2008); „Neįvardyto laiko portretas“ (1968–); „Būsenos“ (1982 –). 

Fotografijos saugomos: Lietuvos fotomenininkų sąjungoje (Vilnius), Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Vilnius), Lietuvos dailės muziejuje (Vilnius), Fotografijos muziejuje (Šiauliai), Dramos teatre (Šiauliai), Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilnius), Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) būstinėje Lozanoje (Šveicarija), privačiose kolekcijose.


Paroda veiks iki 2015 m. spalio 10 d. 
Vilniaus fotografijos galerija
Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius
Tel: +370 5 2611702
Darbo laikas: II–V 12–18 val., VI  12–16 val. 

2015 m. rugsėjo 22 d., antradienis

Trumpai apie VDK biblioteką

Kuku! 

Šiemet VDK Biblioteka ir vėl pirmakursiams vedė trumpus Bibliotekos paslaugų pristatymus. Gal kas neišgirdo, o gal kas pamiršo, o dar kažkas gal visai nežinojo kas, kur, kaip ir kada VDK Bibliotekoje - todėl dalinamės trumpa prezentacija apie VDK Biblioteką, Karjeros centrą ir Neformalų švietimą :)



P.S. Nuo šiol visas VDK Bibliotekos prezentacijas ir patarimus galėsite rasti prezi.com :)

Seminaras „Televizija ir dokumentika”: VILNIAUS DOKUMENTINIŲ FILMŲ FESTIVALIS

Turbūt jau girdėjot, o gal kažkas jau ir lankėtės, Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje. Tuo tarpu mes kviečiame į seminarą "Televizija ir dokumentika". 

© VDFF

Seminare „Televizija ir dokumentika“ bus aptartos Lietuvoje ir Europoje veikiančių nacionalinių transliuotojų galimybės bei planai finansuoti dokumentinių filmų gamybą. Didelis dėmesys bus skiriamas naujiems Lietuvos radijo ir televizijos skelbiamiems projektų konkursams, pristatyta Baltijos šalių bendro projekto „Pavojingi ryšiai“ patirtis. Renginio metu taip pat apžvelgsime ES programos „Kūrybiška Europa“ televizijos projektų finansavimo schemas, projektų pavyzdžius bei „HBO Europe“ dokumentinių filmų ko-finansavimo politiką.


Seminaras skirtas kino prodiuseriams, pardavimų agentams, platintojams.

Renginys vyks rugsėjo 25 d. 10 val. „Skalvijos“ kino centre (A. Goštauto g. 2/15). Įėjimas laisvas ir nemokamas. Daugiau informacijos ir registracija: kurybiskaeuropa.eu/media 

Seminaras rengiamas bendradarbiaujant su „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuru Lietuvoje.

Tarpukario Lietuvos reklamos plakatų paroda @ The Atomic Garden Vilnius


Praėjusiais metais pristatėme leidinį "Tarpukario Lietuvos reklama", o dabar pristatome Tarpukario Lietuvos reklamos plakatų parodą. 

Netrukus Lietuvos reklamos agentūros išsidalins XIII-ojo reklamos festivalio „Adrenalinas“ strėles už geriausius 2014-2015 metų darbus. Šių apdovanojimų išvakarėse mes dar kartą kviečiame apžvelgti geriausias 1918-1939 Lietuvos reklamas! Šį kartą plakatų pavidalu jos gula ant „The Atomic Garden Vilnius“ reklamos mokyklos sienų. 


Nepraleisk puikios progos aplankyti pirmąją Lietuvos reklamistų kalvę! Pažadink savyje reklamos Alfredą Bumblauską! Žinok viską!

* Panorėjus parodoje bus galimybė įsigyti eksponatų kopijas ir Tarpukario Lietuvos reklamos knygą ypač geromis kainomis (teirautis administratorės).

Paroda lankoma nuo pirmadienio iki penktadienio, tarp 12:00 ir 20:00 h.

Renginys Facebook'e: https://www.facebook.com/events/411445562382704/ 

© The Atomic Garden Vilnius

Fotografijų paroda "Menas visiems"

Rugsėjo 7 d. – spalio 2 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Kūrybinėje laboratorijoje (Trakų g. 10) veikia Fotografijų paroda „MENAS VISIEMS"

AR TIKITE, KAD MENU GALI UŽSIIMTI KIEKVIENAS?

Parodos siekis – parodyti, kad menu gali užsiimti kiekvienas, nepaisant to, kokius gebėjimus ar negalias žmogus turi!

Vos per 4 dienas tarptautinio jaunimo mainų projekto dalyviai kartu su profesionalais sukūrė šokio pasirodymą, dainą, trumpametražį filmą ir fotografijų parodą.

Kviečiame pasigėrėti jaunuolių iš visos Europos darbais, kurie fotografijos pagalba išreiškė savo požiūrį į meną, bendrystę ir negalią.

Apie parodą: http://www.amb.lt/lt/siuo-metu-vyksta/749-fotografiju-paroda-qmenas-visiemsq

Projektas finansuojamas ES programos ERASMUS+ lėšomis
Platesnė informacija apie ERASMUS+ programą: http://www.erasmus-plius.lt/

2015 m. rugsėjo 17 d., ketvirtadienis

2015 m. rugsėjo 15 d., antradienis

Seminaras "Filmų ir TV produkcijos sklaida" jau rugsėjo 24 d.


Kviečiame visus į  seminarų ciklą "Kita kūrybos pusė". "Filmų ir TV produkcijos sklaida" - jau rugsėjo 24 d. Daugiau informacijos ir registracija > http://www.avaka.lt/seminarai 

Tradicinės ir šiuolaikinės Japonijos kultūros festivalis NOWJAPAN'15


Didžiausias Baltijos šalyse tradicinės ir šiuolaikinės kultūros festivalis nowJapan jau septintą kartą šiemet laužo mitus apie Tekančios Saulės šalį ir Japonijos kultūrą vaizduoja tokią, kokia ji yra: kviečia pamatyti, išgirsti, užuosti, paragauti, paliesti iš arti. Labai arti.

nowJapan - vieta įsijausti į superherojus ir bandyti užkariauti pasaulį: „I look what I want” (liet. „atrodau kaip noriu“). Kostiuminių personažų konkursą „Cosplay“ ves eterio dievukai radistai Jonas ir Rolandas, tarp dalyvių - pasaulinio lygio cosplayeriai iš Olandijos ar Vengrijos, koncertuos super atlikėjai iš Tolimųjų Rytų. Vietas nowJapan jau rezervavo Harajuku ir Akihabara (įspūdingos Japonijos menų ir pramogų alėjos), manga, anime, nematytos žaidimų konsolės, robotai ir net modernus Fudzijamos kalnas.

Dvi įspūdingos dienos spalvų, menų, pramogų ir muzikos. Tokią Japoniją vienoje vietoje galima pamatyti tik kartą per metus.

Daugiau informacijos: www.nowjapan.lt

2015 m. rugsėjo 14 d., pirmadienis

Bibliotekos naujienos: Textile view ir View 2

Ei, Textile view ir View 2 žurnalų naujausi numeriai jau VDK Bibliotekoje! 

Kviečiame į Alvydo Lukio fotografijų parodos "Neįkainojamos kolekcijos" atidarymą

© A. Lukys, "3 VINYS"
2015 m. rugsėjo  16 d., trečiadienį, 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Alvydo Lukio fotografijų paroda „Neįkainojamos kolekcijos“. Atidaryme dalyvaus autorius.

Alvydo Lukio daiktų studijos transformavosi nuo radinių prie jūros Nidos pakrantėje 1988 metais iki paskutinių darbų „Pavėsinės tapybai“ (2008) su rastais objektais Kijeve, kuriose didelio formato rankų darbo “mažosios architektūros” statiniai, užimdami visą nuotraukos paviršių, priverčia atkreipti dėmesį į socialines permainas ir tampa kultūros antropologinių svarstymų priežastimi. Nuo tų pačių metų (2008) iki šiol tęsiama serija “Botanika”, kurioje permąstomos gamtos ciklų sąsajos su žmogaus likimu.

Didžiajai daliai darbų būdingas tipologinis požiūris. Autorius kaip koks archeologas ar detektyvas renka daiktinius įrodymus, juos rūšiuoja bando atkurti faktines priežastis. Šio meninio žaidimo taisyklės užduodamos ir žiūrovui. Jam siūloma sekti kolekcijų pėdsakais, pabandyti įjungti vaizduotę, lyginti savo patirtį, įsižiūrėti, kas vertingo galėtų būti už šių nepuošnių, atrodytų visiškai nereikalingų daiktų. Matyt, tas pats atsitinka stebint menkus dingusių civilizacijų likučius muziejuose. Tik šįkart kalbama apie esamąjį laiką, apokaliptiškai galvojant, kas netyčia galėtų išlikti ateities kartoms arba kas galėtų kalbėti apie neišvengiamą laikų kaitą.

 
© A. Lukys, "Agava"


© A. Lukys



© A. Lukys, "Pastogė-1"

Nuo 1986 metų dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose. Vienas iš kūrybinio trio narių TTL. Išleido dvi knygas - ktalogus.Alvydas Lukys 1984 baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą (dabar Vilniaus Gedimino Technologijos Universitetas). 1987 – 1990 Lietuvos fotomeno draugijos fotografas. 1990–1994 Vilniaus dailės akademijos fotostudijos vedėjas, nuo 1994 VDA vaizdo studijos vedėjas, nuo 1997 Fotografijos ir videomeno katedros vedėjas, 2007 suteiktas pedagoginis Profesoriaus vardas.
Pagrindinės serijos „Fragmentai“ (1983–1984); „Etnografiniai akmenys“ (1984); „Metaforos“ (1987); „Krikštai iš Nidos“ (1987–1990); „Daiktai iš jūros“ (1988–1992); „Daiktai studijoje“ (1991–1996); „Akmens vizija“ (1992–1996); „Fotodrobės“ (1996–);



Paroda veiks iki 2015 m. spalio mėn. 17 d.
„Prospekto“ fotografijos galerija
Gedimino pr. 43, Vilnius
Tel: +370 5 2618338

Darbo laikas: II–V 12–18 val., VI  12–16 val.

2015 m. rugsėjo 10 d., ketvirtadienis

(Re)start: urbanistinis skaitymo festivalis jau rytoj!

Pakibai? Persikrauk pirmajame urbanistiniame skaitymo festivalyje (Re)Start. Festivalio lankytojų laukia susitikimai, kūrybiniai ir edukaciniai užsiėmimai, poilsio erdvės ir unikali vieta dalintis savo kūrybine ir skaitymo patirtimi bei klausytis skaitymų bei įvairių atlikėjų pasirodymų.

Festivalio veiksmas: rugsėjo 11–12 ir 18–19 dienomis Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje (Trakų g. 10, Vilnius)


Bibliotekos naujienos: FRAME magazine

Ant VDK Bibliotekos didžiojo stalo rasite naujausius prenumeruojamų žurnalų numerius. 
Kviečiame susipažinti ir su FRAME magazine naujausiu numeriu ;)

FRAME magazine. Issue 106

2015 m. rugsėjo 2 d., trečiadienis

Bibliotekos naujienos: LT dizaino indeksas

Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus dizaino kolegijos dėstytojai Rūtai Jurkūnaitei-Bruožienei už padovanotą naujausią Lietuvos dizaino indekso numerį!


Leidinyje "Dizaino indeksas: LT 2014" rasite ir Vilniaus dizaino kolegijos dėstytojų darbų!

Užsukit susipažint ;)

Bibliotekos naujienos: Infographics: the power of visual storytelling

Aktyviai plečiame infografikos leidinių skyrių ir šį kartą kviečiame jus susipažinti su leidiniu "Infographics: the power of visual storytelling". Primename, jog visas naujausias knygas rasite VDK bibliotekos naujienų lentynoje, o naujausius žurnalų numerius - ant bibliotekos didžiojo stalo.

Užsukit, paplepėsim ne tik apie knygas, bet prisiminsim vasarą ;)

Infographics: the power of visual storytelling,
J. Lankow, J. Ritchie, R. Crooks, 2012.

2015 m. rugsėjo 1 d., antradienis

(Re)Start: urbanistinis skaitymo festivalis

Pakibai? Persikrauk pirmajame urbanistiniame skaitymo festivalyje (Re)Start. Festivalio lankytojų laukia susitikimai, kūrybiniai ir edukaciniai užsiėmimai, poilsio erdvės ir unikali vieta dalintis savo kūrybine ir skaitymo patirtimi bei klausytis skaitymų bei įvairių atlikėjų pasirodymų.

Festivalio veiksmas: rugsėjo 11–12 ir 18–19 dienomis Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje (Trakų g. 10, Vilnius)




Programa:


09.11 I LITERATŪROS DIENA I PENKTADIENIS
15.00–20.00
LITERATŪRINĖ VAISTINĖ. Ateik ir gauk nemokamą bibliotekos skaitytojo pažymėjimą (pirmiesiems 40–čiai lankytojų).
IŠMANIOJI SKAITYMO ERDVĖ SU „VYTURIU“. Atvira erdvė patogiam skaitymui ir bendravimui.
TAUTIŠKA GIESMĖ. Instaliacija.

15.00–16.30 
AKMENS UŽKALBĖJIMAS. Kūrybinės dirbtuvės. Dalyvių skaičius: 8–12. Registracija el. paštu r.pavilioniene@trakubiblioteka.lt arba tel. (8 528) 22 103.

15.00–17.30 
NORI IŠMOKTI PRANCŪZŲ KALBĄ AR STUDIJUOTI PRANCŪZIJOJE? Prancūzų institutas Lietuvoje.

16.00–17.00

SUSIPAŽINKIME: SAVITI, KEISTI IR LABAI ĮDOMŪS. Pokalbis su gyd. Sigita Lesinskiene apie autizmo bruožų turinčius žmones.

17.00–17.30

STEBUKLINGA ŽODŽIO GALIA. Biblioterapinis kūrybinio rašymo užsiėmimas su Kamila Golod. Registracija el. paštu kamila@geruemocijunamai.lt.

17.30–19.00 

AKMENS UŽKALBĖJIMAS. Kūrybinės dirbtuvės. Dalyvių skaičius: 8–12. Registracija el. paštu r.pavilioniene@trakubiblioteka.lt arba tel. (8 528) 22 103.

18.00–19.00
JIE GRĮŽTA PER PILNATĮ. Rašytojos Kristinos Gudonytės knygos pristatymas. Moderuoja literatūros kritikas Kęstutis Urba.

19.00–20.00

GĖLĖ PASAKĖ VĖJUI. Poezijos ir muzikos improvizacijos pagal Henriko Radausko eiles. Dalyvauja aktorė Dalia Jankauskaitė ir džiazo virtuozas Vytautas Labutis.
09.12 I KŪRYBOS DIENA I ŠEŠTADIENIS
12.00–19.00
LITERATŪRINĖ VAISTINĖ. Konsultacijos ir galimybė pasiskolinti knygų-vaistų.
IŠMANIOJI SKAITYMO ERDVĖ SU „VYTURIU“. Atvira erdvė patogiam skaitymui ir bendravimui.
TAUTIŠKA GIESMĖ. Instaliacija. 
BIBLIOTEKA KITAIP. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka.


12.00–12.30 
COSPLAY PERSONAŽŲ PASIRODYMAS

12.30–14.00 
AKMENS UŽKALBĖJIMAS. Kūrybinės dirbtuvės. Dalyvių skaičius: 8–12. Registracija el. paštu r.pavilioniene@trakubiblioteka.lt arba tel. (8 528) 22 103.

12.30–16.30 
MANO MIESTO RITMU. Sukurk knygos skirtuką su dailininke Kristina Karvelyte.
 
12.30–12.40
FOTOGRAFIJOS PARODŲ ATIDARYMAS. Moderuoja Jogailė Butrimaitė. Dalyvauja Indrė Vasiliauskaitė-Čiuplinskienė, Karolis Ruzgas ir Gerda Putnaitė.

13.00–14.00 
KALBĖK LAISVAI. Atvira pamoka su Rimantu Bagdzevičiumi ir Jūrate Vilūnaite. Kalbėjimo meno studija. Dalyvių skaičius: 5–10.
SU KUO VALGOMA ELEKTRONINIŲ KNYGŲ DUONA? Elektroninių knygų publikavimo kelią pristato Arūnas Šileris. „Vyturio“ leidykla.

14.00–15.30
INDY DANCE’SING AKTORIŲ PASIRODYMAS IR ATRANKA Į DAINAVIMO, ŠOKIŲ, TEATRO IR TV TRUPES

14.30–15.30
MENAS BŪTI SAVIMI. Susitikimas su psichologe Aiste Jasaityte.
 
15.00–16.30
AKMENS UŽKALBĖJIMAS. Kūrybinės dirbtuvės. Dalyvių skaičius: 8–12. Registracija el. paštu r.pavilioniene@trakubiblioteka.lt arba tel. (8 528) 22 103.

16.00–18.00

GYVOS ITALIŠKOS MUZIKOS KONCERTAS. e Zezigrad.

18.00–19.00
DŽIAZO KONCERTAS. Silent Blast Band džiazo grupė.
09.18 I INFORMACINIO RAŠTINGUMO DIENA I PENKTADIENIS
15.00–20.00
LITERATŪRINĖ VAISTINĖ. Konsultacijos ir galimybė pasiskolinti knygų-vaistų.
IŠMANIOJI SKAITYMO ERDVĖ SU „VYTURIU“. Atvira erdvė patogiam skaitymui ir bendravimui.
TAUTIŠKA GIESMĖ. Instaliacija.
NAUJOJI ROMUVA 
SLINKTYS


15.00–16.00

PINIGAI – KAIP SU JAIS ELGTIS PROTINGAI? Pristatymas. Swedbank


15.00–17.30
ALTERNATYVAUS SKAITYMO TECHNOLOGIJOS. Pristatymas. Ypatingų žmonių klinika.


16.00–16.30 
WEBSEMINARAI.LT. Atvira paskaita. Maksimilianas Ponomariovas.


16.30–17.00
SKAITYMO CENZŪRA. Atvira paskaita. Edita Sėdaitytė.


17.00–18.00
SKAITYK IR MĄSTYK: KRITINIS ŽINIASKLAIDOS TEKSTŲ VERTINIMAS. Atvira paskaita. Viktor Denisenko.

18.00–19.00 
@KULTŪRA, #INFORMACIJA, :) KOMUNIKACIJA. Atvira paskaita. Laura Juchnevič ir Edita Sėdaitytė.

17.30–19.00
PAŠVAISTĖS. Kultūros gyvenimo žurnalo jaunimui autorių garsiniai skaitymai ir muzikavimai.

17.30–19.00
MANO VILNIUS MANO. Protmūšis. Komandos dydis iki 6 dalyvių. Informacija apie registraciją el. paštu: vilniausdetektyvai@gmail.com

19.00–20.00 
SLINKTYS. Jaunųjų poetų skaitymai ir šiuolaikinė muzika. Mantas Balakauskas, Ernestas Noreika ir kt.


09.19 I SKAITYMO DIENA I ŠEŠTADIENIS
12.00–19.00
LITERATŪRINĖ VAISTINĖ. Konsultacijos ir galimybė pasiskolinti knygų-vaistų.
IŠMANIOJI SKAITYMO ERDVĖ SU „VYTURIU“. Atvira erdvė patogiam skaitymui ir bendravimui.
TAUTIŠKA GIESMĖ. Instaliacija.
BIBLIOTEKA KITAIP. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka.
LIETUVOS MOKSLŲ AKADEMIJOS VRUBLEVSKIŲ BIBLIOTEKA
NAUJOJI ROMUVA 
SLINKTYS


12.00–13.30 
SUSITIKIMAS SU POETU VAINIUMI BAKU. Moderuoja Alfas Pakėnas. Ukmergės rajonos savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka.

12.00–13.30 
KNYGŲ LOBIS. Edukacinis informacinio raštingumo žaidimas. Dalyvių skaičius: 20 (nuo 11 m.).  Registracija el. paštu: vaikai@amb.lt.

12.00–16.30 
GYVOJI BIBLIOTEKA

12.00–17.00 
EKSLIBRISŲ IR AUTORINIŲ ANTSPAUDŲ PARODA. Susitikimas su kūrėjomis. Ekslibrisas.lt 

12.30–14.00 
ŽAIDŽIAME TEATRĄ. Raganiukės teatras.

14.00–16.00 
PRABANGOS. Literatūrinis spektaklis. Knygos teatras – atgimstanti miesto literatūros klasika.

16.00–17.00 
APLINK PASAULĮ. Šventinis muzikinis spektaklis šeimai teatro 1-ojo gimtadienio proga. Labai teatras.

17.00–17.30
ŠOKIŲ PASIRODYMAI IR ATVIRA ŠOKIŲ PAMOKA. INdY DANCE klubas.

17.30–19.00
DAINAVIMO STUDIJOS PASIRODYMAI IR ATRANKA Į DAINAVIMO, ŠOKIŲ, TEATRO IR TV TRUPES. INdY Dance’SiNG dainavimo studija.


Pasiimk draugus ir ateik.


Festivalis nemokamas.


Renginio event'as Facebook'e: https://www.facebook.com/events/1493481467631887/ 

Daugiau informacijos bei pilna programa: 
http://restart.amb.lt/