2014 m. kovo 31 d., pirmadienis

SAGE Knowledge duomenų bazės testavimas


Informuojame ir kviečiame prisijungti prie SAGE Knowledge e-knygų duomenų bazės. SAGE Knowledge duomenų bazėje pateikiama daugiau nei 4200 komunikacijos ir medijų studijų, edukacijos, verslo ir verslo vadybos, filosofijos, psichologijos, sociologijos ir kitų sričių informacijos šaltinių.

Šioje duomenų bazėje informacijos galite ieškoti iki balandžio 27 dienos, tad nepraleiskite progos pasinaudoti patikima SAGE Knowledge  duomenų baze. Kadangi ši duomenų bazė yra tik testuojama, tai prisijungimo kodai naršymui iš namų nebus suteikiami. Kviečiame atvykti į VDK biblioteką ir naudotis čia esančiais kompiuteriais arba savo asmeniniais kompiuteriais. 

SAGE Knowledge duomenų bazėje naršymą pradėsite paspaudę šią nuorodą.

Kaip naudotis duomenų baze gali pasižiūrėti ČIA ir ČIA. Plačiau apie duomenų bazę ČIA

2014 m. kovo 28 d., penktadienis

Paskaitų ir pokalbių ciklas "Kas nėra fotografija?"

© NDG


Gyvename poskaitmeninės ir pointernetinės epochos laiku, kai tiek vieno, tiek kito reiškinio egzistavimas nebekelia nuostabos ir netgi laikomas banalybe, suvokiant juos kaip natūralią duotybę. Mūsų kasdienybė - ir tikrovė, ir virtualybė - perpildytos nepaliaujamo vaizdų srauto. Socialinių ir technologinių pokyčių veikiama, iš esmės pasikeitusi vizualioji kultūra keičia ir mūsų mąstymą, ir tai, kaip patiriame tikrovę. Fotografijos medija, esanti šių transformacijų epicentre, plečia savo lauką ir kelia naujų klausimų.

Paskaitų ir pokalbių ciklu "Kas nėra fotografija?" siekiama nužymėti šiuolaikinės fotografijos problematikos lauką: aptarti esminius fotografijos medijos pokyčius ir jos specifiškumą, varomuosius kaitos veiksnius bei sąvokas, kurias permąstyti skatina nauja fotografijos kultūrinė padėtis.


Platesnė paskaitų ciklo informacija ČIA.

Naujausią informaciją sekite Facebook socialinio tinklo renginyje.

2014 m. kovo 27 d., ketvirtadienis

Mados kandis kviečia prisijungti VDK MD studentus!

© Mados kandis

Mieli VDK Mados dizaino programos studentai,

Norime Jums pasiūlyti puikią galimybę reklamos ir verslo pradžiai -  internetinę parduotuvę “Mados kandis”. Ši platforma orientuojasi tiki į jaunuosius Lietuvos mados dizainerius. Joje savo kūrinius pristatyti ir parduoti gali Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus kolegijos ir Vilniaus dizaino kolegijos mados dizaino studentai. Platformos kūrėjai dar gana jauni, bet jau džiaugiasi puikiais rezultatais. 

Siūlome nepraleisti progos ir pasinaudoti šia puikia galimybe!

Ir dar vienas patrauklus faktas -įmonė įsipareigoja pateikti audinių parduotuvių kontaktinę informaciją, kuriose dalyviai turės galimybę įsigyti audinių su iki 70 proc. nuolaida!

"Mados kandis" puslapį galite pasižiūrėti paspaudę nuorodą: www.madoskandis.lt  arba Facebook'e: https://www.facebook.com/madoskandis?fref=ts  

Dėl platesnės informacijos, dalyvavimo sąlygų kreipkitės tel +3706034997 arba el.p dalia@madoskandis.lt, kontaktinis asmuo Dalia Gruzdytė

Sėkmės!

2014 m. kovo 26 d., trečiadienis

Atnaujintos rekomendacijos rašto darbams

Atsiradus poreikius, rekomendacijomis rašto darbams dalinamės dar kartą.
Siūlome atkreipti dėmesį į tai, kaip taisyklingai aprašyti naudotą literatūrą, tai yra sudaryti bibliografinį nuorodų sąrašą. Šiuos patarimus lankstinuko pavidalu rasite bibliotekoje prie padalomosios medžiagos. Iškilus klausimas - kreipkitės, rašykite ar užsukite :)

1. Bendrieji reikalavimai tekstui
  • Darbai spausdinami kompiuteriu (28-30 eilučių puslapyje), viename vertikaliame A4 formato lapo puslapyje. 
  • Paliekamos paraštės: viršuje ir apačioje - 2 cm, iš kairės –  3,5 cm, iš dešinės –  1,5 cm. 
  • Spausdinama 12 punktų Times New Roman šriftu. 
  • Atskirų dalių pavadinimai rašomi didžiosiomis raidėmis, 14 punktų šriftu. 
  • Jeigu darbe pasitaiko specialiųjų simbolių ar rašmenų, kurių kompiuteriu nėra kaip atspausdinti, jie įrašomi ranka. 
  • Darbas spausdinamas 1,5 intervalo eilėtarpiu.
  • Puslapiai žymimi arabiškais skaitmenimis – apatiniame dešiniajame lapo kampe.
  • Pirmieji du puslapiai (antraštinis ir turinys) nenumeruojami, tačiau įvertinami.
  • Puslapius numeruokite “insert→page numbers” pagalba, o ne ranka. Menkiausias pataisymas perstums eilutes ir puslapio numeris atsidurs tekste.
  • Baigiamieji rašto darbai pateikiami viešam gynimui spausdintiniame pavidale kietame įrišime ir kompaktinio disko pavidale (voke arba aplanke).
  • Darbų tekstai turi atitikti šiandieninės lietuvių kalbos rašybos ir skyrybos normas.
  • Užsienietiški vietovardžiai rašomi originalo forma.
  • Rusiškos pavardės rašomos lotyniškais rašmenimis be tėvavardžio.
2. Citatos
Cituojama tada, kai kitų autorių mintį norima perteikti pažodžiui. Cituoti kitų autorių mintis iš originalo reikia tiksliai, paliekant tuos pačius skyrybos ženklus. Citatos rašomos kabutėse, o po jų pateikiamos nuorodos į tekstines išnašas. Citatos išskiriamos atskira pastraipa, keičiant šriftą į kursyvą.

Pagrindiniai citavimo proncipai:
Citavimas turi būti sąžiningas;
Citavimo apimtis turi neviršyti citavimo tikslui reikalingo masto;
Cituojant turi būti nurodytas citatos šaltinis ir autorius;
Cituoti galima tik viešai išleistus ar kitaip viešai paskelbtus kūrinius.
Cituojant turi būti įvertinta, ar citata, paimta iš tam tikro konteksto, neiškreipia cituojamo autoriaus minties.                
Rekomenduojama išradingai pateikti citatas, pvz. X šį procesą apibūdina taip; X teigia...; anot X...; X žodžiais tariant; X mano jog...; X pateikia tokią....apibrėžtį; X įsitikinęs, kad....“ ir panašiai.
           
3. Perfrazavimas
Tai kito autoriaus minčių persakymas savais žodžiais. Perfrazuojame visada, kai norime pateikti kito autoriaus mintį, tksliau – minties esmę, ir pažodinė citata nereikalinga. Perfrazavimas yra labiausiai paplitęs būdas naudoti ir remtis kitų autorių mintimis savo tekste.
Perfrazuojama mintis pažymima nuoroda, kurioje įrašoma autoriaus pavardė originalo kalba ir publikacijos metai. Jei autoriaus nėra, nurodomas leidinio pavadinimas originalo kalba ir publikacijos metai. Visa reikiama informacija pateikiama skliausteliuose. 

4. Tekstinės išnašos
Kūrinys, iš kurio paimta citata, moksliniame darbe identifikuojamas išnaša. Tai yra pastaba pateikiama puslapio apačioje. Išnašų tikslas – identifikuoti šaltinį kurį jūs cituojate.

Išnašų pateikimas
Išnašos pateikiamos puslapio apačioje.
Nuoroda tekste:
Cituojamas tekstas¹... cituojamas tekstas².
Nuorodos puslapio apačioje:
¹KAUNAS, Domas. Lietuvių periodikos pirmtakas. Vilnius, 1991.
²ŽUKAS, Vladas. Lietuvių knygotyros bruožai. Vilnius, 1989.
Jei pateikiama kartotinė nuoroda į tą patį šaltinį, jį trumpinama, pavyzdžiui:
³KAUNAS, išnaša 1
Išnašos numeruojamos per visą jūsų darbą ištisai, o ne kiekviename puslapyje iš naujo. Išnašos yra pažymimos automatiškai naudojant „References→Insert Footnote“.

5. Iliustracijos
  • Lentelės ir paveikslėliai gali būti pateikiami tiek tekste, tiek prieduose. Visos lentelės, paveikslai ir priedai turi būti numeruojami ir turėti pavadinimus. Lentelės ir paveikslai numeruojami atskirai: pvz., (1 lentelė, 1 pav.).
  • Iliustracijų (paveikslų, diagramų, schemų) pavadinimus ir numerius rašome apačioje, centruota lygiuote. Pavadinimai rašomi paryškintomis raidėmis 10 punktų Times New Roman šriftu.
  • Lentelės ir paveikslai gali užimti tik dalį puslapio. Viename puslapyje galima pateikti kelias lenteles ar paveikslus. Didelės lentelės ir paveikslai pateikiami prieduose.
  • Kūrinių pavadinimai tekste rašomi kursyvu. Pavadinimai užsienio kalbomis nebūtinai verčiami į lietuvių kalbą, kadangi dažnai būna daugiaprasmiai ir turi būti rašomas originalia forma.
6. Literatūros  pateikimo tvarka
Literatūros sąraše pateikiamas naudotų šaltinių ir literatūros bibliografinis aprašas. Literatūros ir šaltinių sąrašas – tai abėcėlės tvarka išdėstytų, rašant darbą naudotų (cituotų, perfrazuotų ar bent paminėtų) vadovėlių, monografijų, periodinių leidinių ir internete rastos informacijos bibliografinis sąrašas. Apraše būtina nurodyti knygos ISBN -  tarptautinio standarto unikalųjį knygos numerį, identifikuojantį knygą.
           
6.1. Literatūros aprašo pavyzdžiai:
Knygos
AUTORIUS. Antraštė: paantraštė. Išleidimo vieta ,išleidimo metai, puslapiai, iliustr. (jei yra) ISBN

Vieno autoriaus knyga
NARUŠYTĖ, Agnė. Lietuvos fotografija: 1990-2010. Vilnius: Baltos lankos, 2011, 343 p.,iliustr.ISBN 9789955235200

Dviejų ir daugiau autorių knyga
BAYLEY, Stephen ir kt. Dizainas: matoma inteligencija. Vilnius: Charibdė, 2008, 335 p., iliustr. ISBN 9789955739128

GAIŽUTIS, Algirdas ir kt. Estetikos enciklopedija. Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2010. ISBN 9785420016824

Straipsniai ar skyriai iš knygos
AUTORIUS. Knygos dalies antraštė. Iš:  Leidinio AUTORIUS. Leidinioantraštė. Išleidimo vieta, išleidimo metai, puslapiai. ISBN

BULHAK, Jan. Atvaizdo kompozicija. Iš: BULHAK, Jan. Šviesos estetika. Vilnius: Lietuvos nacionalinis muziejus, 2008, p. 50-56. ISBN 9789955415763

MICKEVIČIUS, Arūnas. Friedricho Nietzche’s moralės geneologijos samprata. Iš: NIETZSCHE, Friedrich. Apie moralės geneologiją. Vilnius: Pradai, 1996, p. 7-20. ISBN 9986405939  
                                 
Straipsniai žurnale
AUTORIUS. Straipsnio antraštė. Iš: Leidinio antraštė. Išleidimo metai, numeris, puslapiai.

KAVALIAUSKAS, Mindaugas. Portlando profesionalai. Iš: Foto: žurnalas entuziastams, 2012, Nr. 2 (27), p. 20-29.

LEBAS, Chrystel. The Translator of Nature. Iš: Camera Austria, 2010, Nr. 110, p. 11-22.

7. Elektroninių šaltinių pateikimo tvarka
“Google”, “YouTube” ir visos kitos paieškos sistemos – tai dar ne informacijos šaltiniai, o tik lentyna, kur jie sudėti. Aprašui reikia tiesioginių dokumentų pavadinimų ir adresų, kur jie saugomi.
Wikipedia neturėtų tapti jūsų darbo rašymo atspara, nes ją pildo visi, kas netingi, tarp jų – ir jūsų kolegos studentai. Tačiau, jei tema kurią nagrinėjate jums visiškai nauja ir nepažįstama, Wikipedia gali būti puikus pirminis informacijos šaltinis, kurioje rasite raktinius žodžius bei nuorodas į akademinius šaltinius. Patarimas – naudokitės angliška Wikipedia versija. Tačiau atsiminkite, kad yra gerokai rimtesnių šaltinių, pvz., VDK bibliotekos prenumeruojamos elektroninės duomenų bazės.

Būtina nurodyti, kada JŪS paskutinį kartą žiūrėjote cituojamą tinklapį, nes visai galimas dalykas, kad kai darbo vadovas norės jį patikrinti, tinklapis neveiks ir Jūs būsite apkaltinti informacijos “laužimu iš piršto”. Būtinai nurodykite tikslų elektroninio dokumento adresą – kad bet kuris skaitytojas jį nesunkiai rastų.

6.1. Elektroninių šaltinių aprašo pavyzdžiai
AUTORIAUS PAVARDĖ, vardas.  Straipsnio antraštė. Žurnalo antraštė [interaktyvus]. Išleidimo data, leidinio duomenys, puslapiai [prisijungimo data]. Prieiga per: URL adresas. 

Pavyzdžiai
BOSTOCK, Sophie. Moments of Inspiration: Capturing the Creative Spirit at The British Museum. In: Art Book [interaktyvus]. 2010, vol.17, issue 4, p. 7-8 [žiūrėta 2011-04-10]. Prieiga per: EBSCOhost  http://web.ebscohost.com/ ehost/results

DAGIENĖ, Valentina. Informatikos, kaip mokyklinės disciplinos, formavimosi metodologiniai aspektai. In: Informacijos mokslai [interaktyvus]. 2001, nr. 17 [žiūrėta 2011-04-03]. Prieiga per internetą: http://www.leidykla.vu.lt/ inetleid/inf-mok/17/str4.html

Paskutinio puslapio patarimai
  • Nepradėkite įvado nuo objekto. Pirmiausiai pristatykite temą ir jos aktualumą, kad skaitytojas suprastų kam apskritai rašote šia tema ir pasirinkote tokį objektą tirti.
  • Nepamirškite, kad bakalauro darbas – ne publicistinis straipsnis, tad venkite jame laikraštinių frazių ir pagiriamųjų žodžių, stenkitės reikšti objektyvią, pagrįstą nuomonę.
  • Taip pat bakalauro darbas – ne grožinis ar poezijos kūrinys. Venkite jame emocinių aspektų (“deja”,”tik”, “net”, “labai gražu”) ir gražių, ypač metaforiškų išsireiškimų. Čia kiekvienas žodis tūrėtų reikšti tai, ką reiškia tiesiogiai, o ne perkeltine prasme.
  • Nereikia retorinių klausimų (“Ir koks gi šiandieninis interjero dizaineris?), turi būti faktai, teiginiai ir jų komentarai bei argumentai.
  • Įsidėmėkite, kad teksto apibendrinimas ir išvados nėra vienas ir tas pats. Teksto apibendrinimas – tarsi santrauka, o išvados – iškeltų uždavinių įvykdymo rezultatai, atsakantys į klausimą: ir kas iš viso to išėjo?

    Rekomendacijas parengė VDK bibliotekos vedėja Dalia Balčytytė apžvelgusi Lietuvos aukštųjų mokyklų  taikomas rekomendacijas baigiamiesiems rašto darbams 

    2014 m. kovo 22 d., šeštadienis

    EIGE Išteklių ir dokumentacijos centras


    EIGE e-biblioteka teikia prieigą prie daugiau nei 244 000 šaltinių lyčių lygybės klausimais visose 28 ES valstybėse narėse! Politikos dokumentai, knygos, straipsniai, studijos, specializuotos duomenų bazės ir dar daugiau!


    Peržiūrėkite trumpą video apie paiešką EIGE  svetainėje!


    EIGE žinių centras kaupia ir teikia Europos lyčių lygybės instituto parengtą tiksliausią statistiką lyčių klausimais, mokslinių tyrimų rezultatus, metodikas, priemones ir gerosios praktikos pavyzdžius.

    EuroGender tinklas leidžia keistis nuomonėmis su politikais ir politikėmis, mokslininkais ir mokslininkėmis, ekspertais ir ekspertėmis iš 28 ES šalių ir įvairių ES institucijų. Tai bendradarbiavimo erdvė internete, kurioje galite diskutuoti, keistis patirtimi lyčių lygybės klausimais ir siekti pokyčių!

    EIGE Išteklių ir dokumentacijos centras Vilniuje kviečia visus daugiau sužinoti apie lyčių lygybę, tyrinėti ir keistis žiniomis. Apsilankykite specializuotoje bibliotekoje ir organizuokite renginius lyčių lygybės klausimais mūsų patalpose Vilniuje!


    Jei norite apsilankyti EIGE specializuotoje bibliotekoje Vilniuje, arba  gauti EIGE leidžiamas publikacijas lyčių lygybės klausimais rašykite el. adresu: rdc@eige.europa.eu

    Bibliotekos naujienos: EYE magazine

    Dar praeitais metais minėjome, jog VDK biblioteka prenumeruoja EYE žurnalą. Kviečiame susipažinti su EYE magazine 87 numeriu, kurį rasite VDK bibliotekoje ant didžiojo naujienių stalo!


    P. S. šiandien ir rytoj (04.22-23) dirbame 8.30-17.00 :) 

    Aprenkit žygeivius!


    Vilniaus Universiteto žygeivių klubas organizuoja konkursą  naujų klubo marškinėlių logotipui sukurti. 

    2014 m. kovo 19 d., trečiadienis

    Konkursas: Nebūk briedis

    Saugaus eismo projektas “Nebūk briedis“ skelbia patraukliausio ir tinkamai šviesą atspindinčio atšvaito dizaino konkursą.
    Projekto tikslas – pakeisti atšvaitų dėvėjimo įpročius visuomenėje, standartiniams atšvaitams suteikiant funkcionalaus, estetiško ir patrauklaus aksesuaro statusą. Į atšvaitų dizaino kūrimą siekiame įtraukti patyrusius produkto, industrinio, grafinio ir mados dizaino srities profesionalus bei jaunuosius kūrėjus. Jų kūrybiškumo dėka bus sukurti vardiniai dizainerių atšvaitai, kurie taps būtina kasdienės aprangos dalimi!
    Konkursui pateiktus projektus vertins komisija, kuri išrinks originaliausius bei saugumo reikalavimus atitinkančius atšvaitų dizaino maketus. Maketai bus patalpinti viename populiariausių naujienų portalų Lietuvoje. Portale bus paskelbtas viešas konkursas, kurio metu portalo skaitytojai balsuos už jiems patinkančius darbus. Susumavus rezultatus, paaiškės 10 populiariausių atšvaitų idėjų pagal kurias bus pagaminti MADINGI atšvaitai!
    Projekto vertinimo komisija išskirs tris dizainerių pateiktus projektus. Jie bus apdovanoti piniginėmis premijomis:
    I. 1500 LTL
    II. 1000 LTL
    III. 500 LTL
    Dešimt dizainerių sukurtų objektų, reflektuojančių esminę – žmogaus gyvybę saugančio atšvaito funkciją, bus prieinami visiems. Projektas “Nebūk briedis” pasirūpins masine atšvaitų, atitinkančių EN 13356 standartus, gamyba, bei galimybe nemokamai atsisiųsti atšvaitus internetu į bet kurią vietą Lietuvoje.
    Neblogai, ar ne?
    Konkurso sąlygos: https://nebukbriedis.lt/

    II-oji stendentų ZINŲ paroda

    LABAS!

    Jau antri metai iš eilės Jums sako VDK Grafinių komunikacijų dizaino antrakursiai!
    Esame pasiruošę parodyti tai, kas vertė pasukti galvą, prasipjauti pirštą, galbūt sukėlė gėdą, bet galų gale pavirto į visai kietą leidinį – ZINĄ!

    Visi 35 ZINAI vartytojų lauks:

    KUR?

    Kafeterija Planeta
    A. Goštauto g. 2/15

    KADA?

    Atidarymas Kovo 20 d.
    19:30

    PARODA VYKS:

    Kovo 20 – Balandžio 3 dienomis



    2014 m. kovo 14 d., penktadienis

    Nemokamas verslumo skatinimo renginys

    Viešoji įstaiga „Saulėtekio slėnis“ kovo 18 dieną organizuoja konsultacinį projekto „Verslo asistentas - verslumo skatinimas pasitelkiant technologijų parkų ir slėnių kompetencijas“ renginį, skirtą visiems ketinantiems pradėti verslą.

    Jūs turite unikalią galimybę NEMOKAMAI dalyvauti projekto renginyje, kurio metu sužinosite daugiau apie galimybes pradėti naują verslą, kartu su bendraminčiais diskutuoti kūrybinėse dirbtuvėse, gausite patarimų ir gerosios praktikos pavyzdžių iš profesionalių verslo konsultantų!

    Registracija ir programa: http://www.personpremier.lt/lt.php/naujienos/,nid.315


    SVARBU: ieškomas fotografas

    Ne pelno siekianti organizacija "Novi Homines" šiuo metu projektą "Nerūkymo diena", kurio metu daugiau nei 700 mokinių siuntė piešinius, rašinius bei video filmukus apie rūkymo žalą. 

    Kovo 22 dieną bus surengta apdovanojimų ceremonija moksleiviams Mokytojų namų salėje ir tad ieškomen savanorio, kuris galėtų pafotografuoti šį renginį ir prisidėti prie šio neatlygintino projekto. 

    Organizacija būtų labai dėkinga už Jūsų pagalbą.

    Susisiekti galite per socialinį tinklalapį: https://www.facebook.com/novihomines arba el. paštu info@novihomines.lt.

    Tarptautinis jaunimo šiuolaikinio meno festivalis-konkursas „IŠDYKĘS STILIUS-2014“

    2014 metai yra paskelbti 2014 Panevėžys –Kultūros sostine, tad jauniesiems mados dizaino ir fotografijos atstovams yra organizuojamas festivalis konkursas. 


    2014 m. kovo 5 d., trečiadienis

    Jaunųjų dizainerių konkursas "Žadintuvas"

    Dalinamės žinia apie žaliojo dizaino konkursą, kuriam profesionalai ir mėgėjai kviečiami teikti objektus, meno kūrinius, pagamintus iš atliekų ir / ar nereikalingų daiktų: aksesuarus, interjero elementus, žaislus, muzikos instrumentus ir t. t.

    Nugalėtojai pasidalins bendrovės „Tetra Pak“ įsteigtus 1000 eurų vertės prizus. 3 geriausi darbai bus eksponuojami Briuselyje „Žaliosios savaitės“ metu (2014 m. birželio 3-6 d.), o 1-ąją vietą užėmusio darbo autorius bus pakviestas į „Žaliąją savaitę“ Briuselyje.

    Daugiau apie konkursą skaitykite: http://www.generationawake.eu/zadintuvas/ 


    Bibliotekos naujienos: Burda ir Atelie

    Gera žinia Mados dizaino studentams - nuo šiol VDK biblioteka prenumeruoja Burda ir Atelie žurnalus.

    Burda 2014/3

    Atelie 2014/3